WYJAZD DO ZEWNĘTRZNYCH GRANIC

Zegarki Oyster Perpetual Explorer i Oyster Perpetual Explorer II wyewoluowały z głębokiego zaangażowania firmy Rolex w eksplorację. Docierają tam, gdzie mało kto się zapuszcza. Marka mogła przetestować te zegarki w prawdziwym życiu, wyposażając wyprawy polarne, alpinistyczne i jaskiniowe przez wiele lat. Niektórzy z najbardziej nieustraszonych odkrywców, alpinistów i naukowców na świecie zabierali te zegarki w miejsca, które sprawdzały ich niezawodność w najtrudniejszych warunkach.

Oyster Perpetual
Od lat 30. Rolex zaczął wyposażać liczne wyprawy w zegarki Oyster Perpetual. Otrzymane opinie zostały wykorzystane do opracowania kategorii, która stała się znana jako Profesjonalna: zegarki, które służą jako narzędzia, takie jak Explorer i Explorer II. repliki zegarków brały udział w największych przygodach ludzkości. Jedną z takich okazji była wyprawa na Everest w 1953 r., prowadzona przez Sir Johna Hunta, podczas której Sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay jako pierwsi zdobyli szczyt najwyższej góry świata.

Zegarki z serii Explorer nieustannie ewoluowały, aby sprostać potrzebom odkrywców, za każdym razem stając się coraz bardziej wytrzymałe i niezawodne. Explorer jest dostępny ze stali Oystersteel lub w wersji żółtej Rolesor (połączenie stali Oystersteel i żółtego złota), a Explorer II jest wykonany wyłącznie ze stali Oystersteel. Specjalnie opracowany dla Rolex, Oystersteel to wyjątkowy stop o doskonałych właściwościach antykorozyjnych.
rolex
Oyster Perpetual
Oba modele są wyposażone w bransoletę Oyster, trzyczęściową bransoletę z ogniwami, znaną ze swojej solidności. Wyposażony w zaprojektowane i opatentowane przez firmę Rolex składane zapięcie zabezpieczające Oysterlock, które zapobiega przypadkowemu otwarciu, jest również wyposażony w wygodne ogniwo przedłużające Easylink; opracowany przez markę, pozwala użytkownikowi łatwo regulować długość bransoletki o około 5 mm.

Zaprojektowany do eksploracji
Explorer, wprowadzony na rynek w 1953 roku, wyróżnia się prostym designem i bardzo czytelną czarną tarczą z dużymi znacznikami godzin i charakterystycznymi cyframi 3, 6 i 9. Jest to repliki tag heuer narzędziowy, stworzony do dokładnego wskazywania czasu, niezależnie od okoliczności. Nawet w ciemności tarcza jest łatwa do odczytania dzięki wyświetlaczowi Chromalight. Dziś Explorer jest dostępny w tym samym rozmiarze 36 mm, co oryginalny model.

Oyster Perpetual
Model Explorer II został wprowadzony na rynek w 1971 roku i w tym samym duchu co model Explorer utrwala uprzywilejowany związek firmy Rolex z eksploracją. Dzięki 24-godzinnemu wyświetlaczowi składającemu się z dodatkowej, pomarańczowej wskazówki godzinowej i grawerowanej lunety, Explorer II pozwala wyraźnie odróżnić dzień od nocy – praktyczna opcja w miejscach, gdzie odróżnienie dnia od nocy jest utrudnione, np. na biegunach w określonych porach roku, w jaskiniach – lub do odczytywania czasu w drugiej strefie czasowej.